Алавес спечели баското дерби с Реал Сосиедад – ВИДЕО

Реал Сосиедад претърпя домакинско поражение от Алавес с 0:1 в двубой от 17-и кръг на Примера дивисион. Единственият гол в баското дерби на „Аноета“ отбеляза аржентинецът Кайери с глава в 11-ата минута. Асистенцията бе дело на Борха Гонсалес. Кайери имаше още една добра възжмост, Джони също, но гостите не стигнаха до още голове.

Янузай имаше шанс да изравни, но пропусна. Уилям Хосе – също. В последните пет минути в игра за Реал Сосиедад влезе дебютанта Баранечеа. Последният шанс също бе за домакините, но Арансабал стреля в аут.

Реал Сосиедад - Алавес
Кайери (вляво) празнува гола си
Алавес спечели след четири неуспешни опита

Гостите спечелиха трите точки след серия от две равенства и две поражения. Успехът изкачи тима на пето място в таблицата с 28 точки. Реал Сосиедад след четвъртата си поредна загуба заема 15-о място с 19 точки.

1:1 между Жирона и Хетафе

В другия мач от кръга в петък Жирона и Хетафе завършиха 1:1. Анхел Родригес даде преднина на гостите в 61-ата минута, а Жирона се добра до равенството с попадение на Бернардо Еспиноса пет минути преди края на редовното време. Хетафе е на шесто място с 25 точки, а Жирона – на осмо с 22.