Реал Мадрид - Алавес

Алавес победи Реал, Азар пак се контузи – ВИДЕО

Реал Мадрид загуби изненадващо у дома от Алавес с 1:2 в среща от 11-ия кръг на Ла Лига. Освен това Еден Азар се контузи и беше сменен още в 28-ата минута. Това беше едва третият му мач като титуляр за сезона.

Зинедин Зидан не пусна капитанът Серхио Рамос и Карим Бензема. Заради травми пък отсъстваха Карвахал и Валверде. Още в самото начало на двубоя гостите поведоха чрез Лукас Перес. Той вкара от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Начо. Малко след началото на втората част Хоселу удвои преднината на Алавес. Той вкара в празната врата след лош пас на Тиби Куртоа.

Последваха още няколко ситуации, в които баските можеха да стигнат до трети гол, но Куртоа спаси. Интригата беше върната след гола на Каземиро четири минути преди края на редовното време – 1:2. В петата минута на добавеното време резервата Иско можеше да изравни. След неговия шут обаче топката срещна напречната греда на Фернандо Пачеко.

Кралският клуб загуби за втори път у дома след поражението от новака Кадис с 0:1. Това е и трета загуба за шампионите от началото на сезона – тимът остава четвърти в класирането със 17 точки, на шест от лидерите Реал Сосиедад и Атлетико Мадрид. Алавес е девети с 13 точки.

В следващия кръг Алавес приема Реал Сосиедад, докато Белия балет гостува на Севиля.

По-рано Севиля спечели трудно визитата си на новака Уеска с 1:0. Голът за тима на Юлен Лопетеги падна в 83-та минута и бе дело на Юсеф Ен-Несири. Победата беше трета поредна за андалусийци, които са пети с 16 точки, а Уеска остава на дъното със седем точки.