Алавес излезе първи в Примера – ВИДЕО

Алавес победи Селта Виго с 1:0 като гост и се настани на лидерската позиция в Примера. Единствения гол в първия мач от деветия кръг отбеляза Томас Пина в 58-ата минута. Той засече центриране на Виктор Лагуардиа. Това бе едва 12-и вкаран гол от баските през сезона. Половината от тях са от статични положения.

Загубата бе първа за Селта като домакин през календарната 2018-а. За последно галисийците загубиха на своя „Балаидос“ през декември 2017-а от Виляреал. След това те бяха в серия от 15 поредни срещи без поражение на свой терен.

Селта - Алавес
Пина празнува след гола си във вратата на Селта

Алавес е временен водач в подреждането с актив от 17 точки, следван от Севиля с 16 и Барселона с 15. Севиля и Барселона тази вечер ще се изправят един срещу друг на стадион „Камп Ноу“. Четвъртият Атлетико Мадрид гостува на Виляреал, а Реал Мадрид посреща Леванте.

Алавес няма голям трофей в историята си

Баският тим никога не е печелил голям трофей и през 2013-а беше в трета дивизия. Тимът има два финала в историята си – през 2001-а за Купата на УЕФА срещу Ливърпул. Миналата година клубът загуби финала за купата на краля срещу Барселона.