Ал Сад - Еинжен Спор

Ал Сад продължава напред на Световното клубно първенство

Ал Сад стигна до втория кръг на Световното клубно първенство. Тимът от Катар победи с 3:1 полупрофесионалния Еинжен Спор от Нова Каледония.

Съставът, воден от Шави, имаше тотална доминация, но се нуждаеше от продължения, за да се класира напред. Алжирският нападател Бадгад Бунеджа вкара за 1:0 в средата на първото полувреме. Ами Роане обаче изравни в 46-ата минута. Първоначално реферът отмени гола заради нарушение. След дълго разглеждане на ситуацията на монитора край страничната линия обаче той призна  попадението.

Ал Сад натисна здраво и завърши мача с 69% владеене на топката и 37 удара по посока на вратата. Серия от пропуски обаче докараха нещата до продължения. В тях катарците вкараха чрез Хасан Фадлала и Карвальо Кореа. Попаденията паднаха в 100-ата и 114-а минути.

Следващият съперник на Ал Сад – Монтерей

Тимът на Шави ще играе пак в събота. Тогава съперникът обаче ще е далеч по-сериозен – мексиканският Монтерей. Шампионът на Европа Ливърпул се включва в турнира на 18 декември, директно от полуфиналите.