Академик Пловдив - Апоел Холон
Снимка: hapoelholon.co.il

Академик Пловдив загуби финала на Балканската лига

Академик Пловдив се представи достойно, но загуби финала на Балканската лига. Баскетболистите паднаха от Апоел Холон със 75:91. Академик водеше в почти три четвърти, но не издържа в последната четвърт. Среброто в Балканската лига обаче е най-голямото постижение в историята на пловдивския клуб до момента.

Баскетболистите от Пловдив изиграха отлично първо полувреме и държаха контрола на мача. Те взеха аванс от 3 точки след първата четвърт с тройка на Тони Гуджино В началото на втората дръпнаха със 7 точки след добра игра на Николай Титков. Домакините изравниха 4 минути преди почивката. В заключителните секунди обаче Вуцица и Гуджино вкараха тройки – шест точки аванс за пловдивчани на почивката. Капитанът Васил Бачев обаче получи травма в главата и трябваше да напусне.

Българският тим поведе с 10 точки 4 минути преди краяна третата част. Апоел изравни, но отново Гуджино даде аванс от 2 точки на пловдивчани. В последната четвърт обаче опитният израелски тим наложи волята си и спечели. Обрад Томич бе най-резултатен за Академик с 18 точки, Йере Вуцица добави 16, Джахий Карсън записап дабъл-дабъл от 10 точки и 11 асистенции.

Берое загуби мача за бронза

Берое остана на четвърта позиция в турнира, след като отстъпи на Галил Гилбоа с 67:84. Заралии бяха с една седем баскетболисти, след като Симеон Илиев се контузи в полуфинала. Кейлъб Бишъп и Джими Гавин отбелязаха по 15 точки за Берое. 17-годишният Михаил Комбаков записа 11 точки, 6 борби и 2 асистенции за 33 минути. 9 точки добави друг юноша – Младен Георгиев.