Шалке 04 - Айнтрахт Франкфурт

Айнтрахт стигна финал за купата за втора поредна година

Айнтрахт Франкфурт се класира за финала на Купата на Германия за втора поредна година. Тимът победи Шалке 04 с 1:0 като гост във втория полуфинал и ще се изправи срещу Байерн на 19 май. Преди година орлите пак играха на „Олимпиящадион“, но тогава паднаха от Борусия Дортмунд.

Кралскосините започанха с отбора, победил Борусия Дортмунд в дербито – само Пяца игра вместо Коноплянка. Рус, Йович и Маскарел пък бяха титуляри за гостите, като за Маскарел това бе първи мач от февруари насам. През първата част положения почти нямаше – Йович и Боатенг отправиха опасни удари за орлите, Калиджиури и Бургсталер – за Шалке.

Шалке 04 - Айнтрахт
Йович вкарва победния гол
Драма след почивката

Единственият гол на „Фелтинс Арена“ падна в 75-та минута и бе реализиран от Милош Йович. Той засече центриране от корнер и обърна топката в далечния ъгъл за 0:1. Гостите останаха с човек по-малко в 85-а минута. Желсон Фернандес влезе в игра и само 33 секунди по-късно бе изгонен с директен червен картон. В добавеното време Франко Ди Санто вкара за 1:1, но реферът прецени, че си е спрял топката с ръка и отмени гола.

Футболистите на Шалке протестират след отменения гол
Последният мач на Ковач – срещу новия му отбор

След края на сезона треньорът на орлите Нико Ковач ще поеме Байерн. Тоест неговият последен мач начело на тима, ще е срещу бъдещия му отбор.