Айнтрахт - Барселона
Снимка: twitter.com/eintracht

Айнтрахт измъкна 1:1 от Барселона

Айнтрахт направи 1:1 с Барселона в първи четвъртфинал от Лига Европа. Тимът от Франкфурт игра силно, макар и последните 20 минути с човек по-малко.

Барселона контролираше събитията, но Айнтрахт използваше отлично всеки шанс за контраатака. Орлите завършиха с 16 удара срещу само 7 за Барса. И то при положение, че гостите владееха топката в 66% от времето. И завършиха с 638 точни подавания при 315 за червено-черните.

През първото полувреме нямаше голове. Веднага след паузата Айнтрахт вкара за 1:0 чрез Асгар Кнауф. Той се разписа с красив удар от далечна дистанция. В 66-ата минута Феран Торес изравни за 1:1 след асистенция на Де Йонг. Десетина минути по-късно защитникът Тута беше изгонен за втори жълт картон. Той го получи за нарушение срещу Педри. Барселона натисна до края, но не успя да стигне до втори гол. Въпреки това тимът на Шави записа пореден мач без поражение през 2022 г.