Алер, Аякс
Снимка: twitter.com/afcajax

Аякс обърна Бешикташ, Алер отново вкара

Аякс записа пета поредна победа в груповата фаза на Шампионската лига след 2:1 в Истанбул. Нападателят Себастиан Алер пък продължи невероятната си серия в турнира. Той вкара и двата гола във вратата на Бешикташ и се разписа за пети пореден мач. И то при положение, че този сезон дебютира в турнира.

Алер стана едва четвъртият играч с подобно постижение. Преди него това са правили само Алесандро дел Пиеро (1995), Диего Коста (2014) и Ерлинг Холанд (2019).

Иначе Бешикташ поведе в 22-ата минута, когато Гезал вкара дузпа. Орлите още нямат точка в турнира и след почивката се видя защо. Аякс се разигра и набързо обърна резултата. Алер изравни в 54-ата минута след пас на Талиафико. Отново той направи 1:2 в 69-ата след асистенция на Мартинес. Алер има 9 гола досега в турнира. Спортинг Лисабон общо има 9, Борусия Дортмунд – 4, Бешикташ – 3.

Интер се справи с Шахтьор Донецк

В другия ранен мач Интер надви с 2:0 Шахтьор Донецк. И двете попадения за нерадзурите паднаха след почивката, като ги вкара Един Джеко. Босненецът откри след час игра, а в 67-ата минута направи 2:0. За първото попадение асистира Дармиан, за второто – Перишич.

Украинският тим имаше повече контрол върху топката – 58% срещу 42%, но не правеше нищо с нещо. Шахтьор завърши със седем удара, от които два точни. Интер имаше 21 удара, 9 от които точни.

Интер има 10 точки и при равенство в последния мач ще се класира напред. Шахтьор пък ще завърши четвърти и ще отпадне от Европа.