Ювентус - Аякс

Аякс шокира и Ювентус – 2:1 в Торино

Аякс продължава сензационното си представяне в тазгодишната Шампионска лига. След като изхвърли носителя на трофея Реал Мадрид, сега холандският тим шокира и Ювентус. Аякс обърна Юве с 2:1 в Торино и с общ резултат 3:2 се класира напред. На полуфиналите грандът от Амстердам ще играе с някой измежду Тотнъм и Манчестър Сити. Тимът от Ниската земя не бе стигал до полуфинал от 1997-а година насам. Тогава тимът спечели трофея.

При това успехът на гостите не бе никак случаен. Те заложиха отново на красив и нападателен футбол. И само през второто полувреме имаха 10 удара към вратата.

Кристиано Роналдо откри резултата в 28-а минута. Неговият гол дойде след корнер. Аякс обаче изравни много бързо. Хаким Зийех изведе Дони ван де Беек и той простреля Войчех Счесни.

Отбор с Кристиано Роналдо отпадна за първи път на четвърфинал

След паузата гостите продължиха да нападат. Счесни извади две положения, но и той не успя да помогне на Ювентус в 67-а минута. Тогава капитанът Матайс де Лихт вкара с глава за 1:2. Холандците продължиха да нападат и можеха да вкарат и още. Първо Нерес би в аут, а после Зийех все пак реализира. Голът обаче бе отменен заради засада.

Триумфът на младия тим на Тен Хаг сложи край и на впечатляващата серия на Кристиано Роналдо. Досега тим с португалеца не бе отпадал на четвъртфинал в Шампионската лига.