Тотнъм - Аякс

Аякс победи с 1:0 Тотнъм насред Лондон

Аякс победи Тотнъм с 1:0 в първи полуфинален мач от Шампионската лига, игран на „Тотнъм Хотспър Стейдиъм“. Холандският тим изигра отлично първо полувреме в Лондон, в което стигна до гол. След почивката гостите играха по-предпазливо и запазиха преднината си. Реваншът в Амстердам е след седмица.

Още от самото начало тимът на Ерик тен Хаг натика съперника си в неговата половина. Гостите създаваха с лекота положения и откриха резултата в 15-та минута. Тогава Дони ван де Беек се измъкна от опита за засада и не сбърка, останал очи в очи с вратаря на домакините. Няколко минути по-късно Аякс имаше отлична възможност да вкара втори гол. Ван де Беек обаче реши да стреля, вместо да подаде на свой съотборник на празна врата, и ударът му бе отразен от Лорис.

Комоцио за Ян Вертонген

В 39-та минута централният защитник на шпорите Ян Вертонген получи тежък удар в главата. Той напусна терена облян в кръв, опита да се върне, но повърна и очевидно бе гроги. Той бе принудително заменен, а мениджърът Маурисио Почетино промени схемата и заложи на четирима бранители.

През второто полувреме Тотнъм игра по-добре и натисна в търсене на изравнителен гол. Домакините обаче бяха безидейни в атака без звездите си Хари Кейн и Хюн Мин Сон.

Аякс изпусна отлична възможност за втори гол

Гостите чакаха своя шанс на контраатака и бяха близо до втори гол 10 минути преди края. Тогава Тадич пусна на Давид Нерес, но неговият удар се отби от страничния стълб на вратата на Лорис.

Така холандците записаха първа суха мрежа в гостуване в елиминации от Шампионската лига от 17 април 1996-а. Тогава бе победиха Панатинайкос с 3:0 на полуфинал. Тотнъм пък не успя да вкара гол в турнира за първи път от 21 мача.