Реал се измъкна в Амстердам, Тотнъм победи Дортмунд

Аякс - Реал
Кадър от отменения гол в полза на Аякс

Аякс изпусна Реал Мадрид в първия осминафинал в Шампионската лига. Холандският тим игра по-добре от европейския шампион, но загуби с 1:2. В другия мач по същото време Тотнъм взе солиден аванс след 3:0 над Борусия Дортмунд. Така жълто-черните изравниха най-голяма си загуба в турнира. Досегашните бяха от Ювентус (2015), Реал Мадрид (2014), Марсилия (2010) и Розенборг (1999).

Отменен гол за Аякс, късмет за Реал

Домакините направиха много силно първо полувреме в Амстердам. Душан Тадич удари греда, а Куртоа спаси още няколко удара във вратата си. Той обаче увисна в края на първата част и Талиафико вкара след корнер. Попадението обаче бе отменено след консултация с ВАР. Това бе и първото използване на системата в Шампионската лига.

След почивката Белия балет игра по-стабилно и успя да поведе в резултата в 60-а минута. Заслугата бе на Винисиус, който стана най-младият футболист, играл за Кралския клуб в елиминациите. Той проби отляво и пусна към Карим Бензема, който вкара за 0:1. Това бе 60-ия гол за французина в турнира. Бензема е едва четвъртият играч, стигнал до тази кота.

Аякс обаче натисна и Долберг и Зийе изпуснаха възможности да изравнят. Заслуженото попадение за 1:1 обаче все пак падна в 75-а минута. Нерес изведе Зийе и той преодоля Куртоа. Три минути преди края обаче Реал стигна до нов гол. Дани Карвахал центрира и Асенсио вкара отблизо за 1:2.

Тотнъм - Дортмунд
Йоренте празнува след третия гол
Три гола за Тотнъм срещу Дортмунд

Борусия игра по-добре през първото полувреме на „Уембли“, но не стигна до гол. През него Джейдън Санчо бе във вихъра си, докато след почивката се загуби. Юго Лорис също направи някои отлични спасявания, за да запази резултата 0:0.

След паузата обаче шпорите стигнаха много бързо до гол. Вертонген центрира отляво, а Сон вкара с лекота за 1:0 в 47-а минута. После английският тим овладя средата на терена, и изолира Санчо. А Вертонген направи много силно полувреме в ролята на халфбек. Той и вкара за 2:0 в 83-а минута. Само три минути по-късно шпорите вкараха за трети път. Този път се разписа резервата Фернандо Йоренте. Ериксен центрира от ъглов удар и испанецът реализира с първото си докосване до топката.