Ботев би Монтана и завърши на 7-мо място в редовния сезон

Ботев (Пловдив) завърши с  победа редовния сезон в Първа професионална лига. В двубой от последния, 26-и кръг в майсторската група “канарчетата” победиха с 2:0 последния в подреждането Монтана. Головете за “жълто-черните” реализираха капитанът Неделев, който се разписа в 28-ата минута от дузпа, и влезлият като резерва Виана в 82-ата минута.

С този успех Ботев събра 35 точки и си върна отново седмата позиция, която загуби за кратко по-рано днес след победата на Пирин (Благоевград) с 1:0 над Нефтохимик. “Канарчетата” няма как да бъдат изместени от мястото си и със сигурност ще се срещнат още два пъти с днешния си съперник, който е закотвен твърдо на дъното на Първа лига и ще попадне в Група “А” след разделянето на втората осмица в първенството.

Първата възможност за гол се откри в самото начало на срещата пред завърналия се в България Антонио Вутов, който в 5-ата минута надскочи Сар, стреля с главата, но топката мина на сантиметри покрай вратата.

В следващите минути Вутов, Косоко, Филипе Бризола и Тодор Неделев направиха сериозни пропуски пред вратата на “сините” от “Огоста”.

В 27-ата минута Андреас Васев задържа и фаулира в наказателното поле Бризола, а след изпълнението от бялата точка капитанът Тодор Неделев откри резултата – 1:0 за Ботев (Пд). Това бе първи гол за играча тази пролет и общо девети за него през настоящия сезон в Първа професионална лига. Фаулираният за дузпата бразилец можеше да удвои преднината на “жълто-черните” в 36-ата минута, но останал очи в очи с Брокс, не успя да го преодолее.

Веднага след подновяването на играта момчетата на Киров можеха да реализират втори гол.  Неделев изведе отдясно Панов, защитникът на “канарчетата” навлезе в наказателното поле и центрира ниско към Косоко, който стреля, националът на Монсерат се намеси чудесно и с акробатичен плонж отрази шута му. При добавката пък Серкан Юсен не улучи рамката на вратата.

В 65-ата минута направилият голям пропуск през първата част Филипе Бризола отново се размина с попадението. Бразилецът не успя да се разпише, след като негов удар от границата на наказателното поле срещна левия страничен стълб на Брокс. Малко след това пропуск пред вратата на гостите направи и появилият се в 62-ата минута Фернандо Виана.

Виана се реабилитира за пропуска си и в 82-ата минута, когато сложи точка на спора след чудесна асистенция на Вутов.