Подолски с шедьовър срещу Англия в своя бенефис (ВИДЕО+СНИМКИ)

Класическото съперничество между Германия и Англия бе възобновено с контролна среща в Дортмунд. Мачът бе спечелен от домакините с 1:0. Срещата на „Сигнал Идуна Парк“ бе последна за знаменития нападател Лукаш Подолски с екипа на Германия. Тъкмо Подолски отбеляза победния гол за Бундестима по брилянтен начин и така направи своя бенефис незабравим. Преди мача нападателят бе поздравен за своето участие под номер 130 с фланелката на своята страна.

Срещата стартира с изключително спокойно темпо и първото положение за гол дойде в 31 -ата минута, когато грешка на Джошуа Кимих даде възможност на Лалана да се откъсне, но ударът му намира левия стълб на немската врата.

Шест минути по-късно удар над вратата на Англия от страна на капитана Подолски.

В 40-тата минута, изстрел Дайър стреля от фаул, но над вратата на Германия.

Малко по-късно Деле Али остана сам срещу Тер Стеген, но вратарят на Германия парира удара на англичанина.

Второ полувреме

В 48 -мата минута Бранд стреля силно, но прати топката в аут. Осем минути по-късно добра намеса на Тер Стеген лиши очакващия топката Варди да опита удар.

Най-красивият момент в срещата дойде в 69-ата минута, когато Германия откри резултата със страхотен гол на Лукаш Подолски. Фамозният нападател се разписа с удар от средна дистанция право в горния ляв ъгъл на английската врата.

Петнайсет минути преди края Сане нахлу в наказателното поле на Англия, но ударът му бе спасен от Джо Харт.

В 84-ата минута Подолски бе сменен и така официално бе сложен край на кариерата му в националния отбор на Германия. Подолски бе изпратен с бурни аплодисменти от публката.

Стартовите състави:

ГЕРМАНИЯ: Тер Стеген, Кимих, Рюдигер, Хумелс, Хектор, Вайгъл, Кроос, Бранд, Подолски, Сане, Вемер

АНГЛИЯ: Харт, Кийн, Кейхил, Смолинг, Уокър, Ливърмор, Дайър, Бъртранд, Деле Али, Лалана, Варди