Венгер нападна съдията след нов срам и ново 1:5 (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Някои от решенията на съдията бяха много спорни. Нямаше никаква дузпа, а и Левандовски беше в засада. Това просто не е сериозно!

Да видиш такова поведение от рефера в толкова важен мач”, заяви мениджърът на „артилеристите” Арсен Венгер.

Байерн Мюнхен постигна нова разгромна победа над Арсенал с 5:1 в осминафиналите на Шампионска лига. Така баварците се класират напред с обще резултат 10:2  след като в първия мач победиха като домакин „топчиите“ с 5:1.

Ключовият момент в мача дойде в 53-ата минута, при която Байерн получи право да изпълни дузпа за нарушение на Лоран Кошчелни срещу Роберт Левандовски.

След това френският бранител получи и червен картон, оставяйки Арсенал с човек по-малко.

Интрига в двубоя имаше само през първото полувреме, когато „артилеристите“ поведоха с красив гол на Тио Уолкот в 20-ата минута. Роберт Левандовски обаче си изработи въпросната дузпа, която сам реализира.

До края гостите правеха каквото си искат и с голове на Ариен Робен в 68-ата, Дъглас Коща в 78-ата и Артуро Видал в 80-ата и 85-ата минута разнебитиха своя съперник.