Севиля близо до върха след поредна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Севиля записа трудна, но заслужена победа над Атлетик Билбао, за да се доближи само на точка от втория в класирането Реал (Мадрид) и на две от лидера Барселона.

epa05825848 Sevilla FC's striker Stevan Jovetic (L) in action against Xabier Etxeita (R) of Athletic Bilbao during the Spanish Primera Division soccer match played at the Sanchez Pizjuan stadium in Seville, Andalusia, Spain, on 02 March 2017. EPA/JOSE MANUEL VIDAL

Тимът на Хорхе Сампаоли се наложи с 1:0, а голът за успеха бе дело Висенте Ибора през първото полувреме.

В 14-ата минута домакините стигнаха до дузпа, която обаче бе пропусната от Стеван Йоветич. Черногорецът стреля слабо, а топката бе избита от вратаря. При добавката обаче, Ибора не сгреши и даде преднина на своите.

SEVILLA VS ATHLETIC BILBAO

В 26-ата минута гостите бяха много близо до изравняването на резултата, но удар на Раул Гарсия срещна страничната греда. В началото на втората част, Гарсия отново бе в основата на опасна ситуация за гостите, но този път негов удар бе отразен по блестящ начин от вратаря.

В крайна сметка домакините успяха да запазят минималната си преднина до последния съдийски сигнал и да завържат още повече борбата за титлата в Испания.

Лидер продължава да бъде тимът на Барселона с 57 точки, втори е Реал с 56, а Севиля трети с 55.