Купа на Италия: Ювентус взе преднина в скандален мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

“Решихме, че е важно публично да благодарим на момчетата за мъжката им игра. Загубихме мача заради две решения, които не бяха спорни, а направо срамни и вредни за италианския футбол. При първата дузпа Дибала побутва топката и търси контакт с крака на защитника.

Juventus vs Napoli

При втората дузпа пък Рейна играе с топката и след това няма как да изчезне и да няма контакт с противниковия играч. Още повече, че преди това не бе дадена дузпа за нас, при положение, че двама техни играчи спънаха наш футболист в наказателното поле. Това са наистина срамни решения”, заяви след полуфинала от турнира за купата на Италия между Ювентус и Наполи директорът на неаполитанци Кристиано Джунтоли.

Неаполитанците също така се заядоха и с телевизия RAI, тъй като не са доволни от коментаторите на мача. В официалния си акаунт в Туитър клубът написа: “Ако гледате мачовете по телевизия RAI, изключвайте звука на телевизорите си”.

Ювентус взе победа с 3:1. Срещата се игра на стадиона на „Старата госпожа“ в Торино.

Наполи успя да поведе в резултата с точен удар на Хосе Мария Кайехон, който в 36-ата минута засече центриране на Каайехон.

Ювентус възстанови равенството веднага след почивката с гол на Пауло Дибала от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу него.

В 64-ата минута героят до момента за Наполи Рейна провали отбора си, тъй като излезе неразчетено при едно центриране и топката стигна до Гонсало Игуаин, който от малък ъгъл успя да вкара в опразнената врата за 2:1.

В 69-ата минута пък се стигна до най-дискусионното положение в мача. Първо играчите на гостите претендираха за нарушение срещу Раул Албиол в наказателното поле, а при последвалата контраатака Дибала изведе Хуан Куадрадо на скорост и Хосе Рейна се хвърли в краката му и го препъна за дузпа. Отново Дибала застана зад бялата точка и за втори път бе точен за 3:1.