Ибрахимович герой, Юнайтед взе Купата на Лигата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Юнайтед спечели първи трофей за сезона! Отборът на Жозе Моуриньо надделя над тима на Саутхемптън в интригуващ финал за Купата на Лигата. „Червените дяволи“ победиха с 3:2, а отново над всички бе шведския нападател Златан Ибрахимович.

Голмайсторът на Юнайтед реализира две от попаденията за своя тим, а другият гол бе дело на Джеси Лингард. За Саутхемптън головете вкара Маноло Габиадини.

English League Cup final - Manchester United vs Southampton

Юнайтед започна силно двубоя и успя да упражни лек натиск в първите десет минути на двубоя. В 4-ата минута Пол Погба отправи първия удар в двубоя, но Фрейзър Форстър успя да избие. Саутхемптън отговори  няколко минути по-късно, когато Редмънд стреля извън наказателното поле, но топката рикошира в крак на бранител и излезе в корнер.

В 11-ата минута дойде и една от най-дискусионните ситуации в срещата, когато гол на „светците“ бе неправилно отменен. Райън Бъртранд бе изведен отляво и пусна успореден на голлинията пас, но никой не успя да засече топката. В крайна сметка Рохо догони топката на другия фланг, но действа доста разконцентрирано и позволи на Соареш да му отнеме. Той напредна и подаде във вратарското поле, където Габиадини засече в мрежата, но голът му бе отменен заради засада. Повторенията обаче показаха, че Габиадини не е в положение на засада при паса към него.

epa05816851 Manchester United's Zlatan Ibrahimovic scores against Southampton during the English Football League cup final soccer match at Wembley Stadium in London, Britain, 26 February 2017. EPA/ANDY RAIN EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Двата тима продължиха да играят открит и интересен футбол, а резултата в мача бе открит в 19-ата минута. Първото попадение в срещата падна от статично положение и бе дело на отлично представящия се за „червените дяволи“ през сезона Златан Ибрахимович. Това бе 25-ото попадение за Ибрахимович от началото на сезона.

Футболистите на Клод Пюел показаха характер и не отстъпиха след допуснатия гол.  В 39-ата минута символичните домакини отново показаха класата си. След многоходова атака по лявото крило, Маркос Рохо получи топката и видя абсолютно непокрития на границата на наказателното поле Джеси Лингард, който овладя топката и необезпокояван от никой с лекота я прати в левия ъгъл на вратата за 2:0.

Минута след изтичането на редовните 45, „светците“ налиха разликата в резултата. Джеймс Уорд-Праус получи по дясното крило и центрира прецизно във вратарското поле, където Маноло Габиадини изпревари Давид Де Хеа и отклони топката в мрежата .

Втората част започна по възможно най-добрия начин за Саутхемптън.  Отново Маноло Габиадини се превърна в герой, след като получи пас от Стивън Дейвис около точката на дузпата, и успя да се обърне и да стреля точно с левия крак за да изравни.

В последния четвърт час на срещата Юнайтед увеличи оборотите, а по-активната им игра даде резултат три минути преди края. Андер Ерера получи отдясно и насочи прецизно топката в малкия пеналт, където Златан Ибрахимович се извиси над всички и с глава порази целта за 3:2.

МАНЧЕСТЪР ЮН – САУТХЕМПТЪН 3:2

1:0 Ибрахимович 19′, 2:0 Лингард 39′, 2:1 Габиадини 45+1′, 2:2 Габиадини 48′

3:2 Ибрахимович 87′