С човек повече Юве превзе „Драгао“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ювентус победи с 2:0 като гост Порто в първия 1/8-финален двубой в Шампионската лига

“Бианконерите” са близо до следващия кръг, след като надвиха своя съперник с голове на Марко Пяца в 72-ата и Даниел Алвеш, който вкара две минути по-късно. Италианският шампион бе подпомогнат и от факта, че домакините играха с 10 човека от 27-ата минута, когато Алекс Тейес си получи втори жълт и респективно червен картон. Порто дълго време удържаше натиска, а и Икер Касийяс направи няколко великолепни спасявания, но малко преди края “драконите” рухнаха и ще се нуждаят от чудо на реванша, за да продължат напред.

FC Porto vs Juventus FC

Порто стартира добре и в 6-ата минута Ясин Брахими стреля доста опасно от фаул, но над вратата. Постепенно обаче Юве взе инициативата и започна все повече да поглежда към вратата на Икер Касийяс. В 23-ата минута пък Игуаин свали с глава за Пауло Дибала, който шутира от границата на наказателното поле, но над вратата.

В 27-ата минута Алекс Тейес извърши необмислен фаул срещу Стефан Лихтщайнер и получи втори жълт и червен картон в рамките на три минути.

В 39-ата минута пък Игуаин получи отличен пас на дузпата и стреля от движение и Касийяс с блестяща намеса опази вратата си. В 45-ата минута и гредата помогна на стража, след като Дибала отправи мощен удар от далеч. В началото на второто полувреме Дибала успя да прати топката във вратата на Порто, но голът бе отменен заради поради засада. “Драконите” пък отговориха със страхотно центриране на Лаюн за Ерера, но изстрелът с глава на капитана мина покрай вратата.

epa05809432 FC Porto's Francisco Soares (R) in action against Juventus' Alex Sandro (L) during the UEFA Champions League round of 16, first leg soccer match between FC Porto and Juventus FC at Dragao stadium in Porto, Portugal, 22 February 2017. EPA/JOSE COELHO

В 60-ата минута и Кедира отправи прекрасен изстрел от воле, но и той не намери очертанията на вратата. Натискът на Ювентус в крайна сметка даде резултат.

В 72-ата минута защитник на Порто не се намеси добре при едно подаване в наказателното поле и буквално изведе Марко Пяца на стрелкова позиция и хърватинът не сгреши. Само две минути по-късно резултатът бе удвоен. Алекс Сандро центрира в наказателното поле за Даниел Алвеш, който овладя и с удар от воле заби топката в мрежата за 0:2.

Така Юве взе отлична турнирна победа и може да гледа с оптимизъм към реванша в Торино.