Рома се върна на второ място след бой над Торо (СНИМКИ)

Рома разгроми с 4:1 Торино на своя стадион „Олимпико“ в мач от 25-ия кръг на Серия „А“. Така „Вълците“ се върнаха на второ място в класирането, като събраха 56 точки. Лидер е Ювентус с 63, а на 2 точки зад Рома е третият в подреждането Наполи. „Биковете“ от Торино заемат девета позиция с 35 точки. Един Джеко (10), Мохамед Салах (17), Леандро Паредес (65) и Раджа Наинголан (90+1) бяха точни за „джалоросите“ от Рим, а Макси Лопес (84) реализира попадението на утехата за Торино.

epa05804363 Roma's defender Federico Fazio (R) in action during the Italian Serie A soccer match between AS Roma and Torino FC at Olimpico stadium in Rome, Italy, 19 February 2017. EPA/ANGELO CARCONI

В 10-ата минута Джеко стреля по земя пред наказателното поле, опитът на Джо Харт да спаси удара бе неуспешен и Рома поведе с 1:0 в резултата, а босненският нападател реализира 19-ото си попадение в първенството от началото на сезона. Джеко дели първото място при голмайсторите в Серия „А“ с аржентинския нападател на Ювентус Гонсало Игуаин.

В 17-ата минута Мохамед Салах с шут от въздуха изпрати топката в мрежата зад Харт за 2:0.

AS Roma vs Torino FC

В 65-ата минута резултатът стана 3:0. Аржентинският халф Леандро Паредес отбеляза много красив гол с мощен шут от движение извън наказателното поле, при който Джо Харт изобщо не успя да реагира.

В 84-ата минута появилият се малко по-рано на терена Макси Лопес бе изпуснат от отбраната на Рома и преодоля Шчесни, но в минутите до края гостите нямаха други възможности да върнат интригата.

epa05804331 Roma's midfielder Leandro Paredes (front) celebrates with his teammate Edin Dzeko (C) after scoring the 3-0 lead during the Italian Serie A soccer match between AS Roma and Torino FC at Olimpico stadium in Rome, Italy, 19 February 2017. EPA/ANGELO CARCONI

В първата минута на добавеното време Наинголан вкара хубав гол с удар в близкия на Харт ъгъл след асистенция на появилия се в 82-ата минута на терена Франческо Тоти и отборът на Лучано Спалети във втори пореден мач реализира 4 гола, след като съкруши с 4:0 като гост Виляреал в четвъртък в първа 1/16-финална среща от Лига Европа.