С Габигол Интер продължава победната си серия (СНИМКИ)

Интер победи с 1:0 Болоня при гостуването си на „Ренато Д`Ара“ в мач от 25-ия кръг на Серия „А“. Победното попадение реализира резервата Габигол в 81-ата минута. Голът бе първи за бразилеца с екипа на „нерадзурите“, които записаха девети успех в последните десет мача. Тимът на Стефано Пиоли вече има 48 точки и продължава да мечтае за класиране в Шампионската лига.

Bologna vs Inter

Отборът е на четвърто място, а толкова много точки след 25 мача не е имал от сезон 2009/2010 година, когато спечели последната си титла, начело със Жозе Моуриньо.

Първата част на срещата бе доста равностойна и почти без положгения са гол.

Второто полувреме двубоят продължи в същия ритъм, като вече изглеждаше, че срещата ще завърши 0:0.

epa05803747 Inter's Gabriel Barbosa (R) scores the winning goal against Bologna's goalkeeper Angelo da Costa (C) during the Italian Serie A soccer match between Bologna FC and Inter Milan at Dall'Ara stadium in Bologna, Italy, 19 February 2017. Inter won 1-0. EPA/GIORGIO BENVENUTI

Тогава в 81-ата минута Едер Банега запази една топка, след което изведе Данило Д`Амброзио, който намери с хубаво подаване Габигол.

30-милионната покупка на Интер от няколко метра не сбърка и прати в екстаз гостуващата агитка. Интересното е, че Габигол вкара своя първи гол за клуба, където го вкара и сънародникът му Роналдо през септември 1997 година в Болоня.

epa05803616 Bruno Petkovic of Bologna Fc (R) in action with Roberto Gagliardini of Inter during the Italian Serie A soccer match Bologna Fc vs Inter at Dall'Ara stadium in Bologna, Italy, 19 February 2017. EPA/GIORGIO BENVENUTI

В последните секунди бразилецът бе близо до своя втори гол за клуба, но Адам Мазина спаси на голлинията, а в продължението Самир Ханданович бе за пореден път блестящ през този сезон, като спря Василис Торосидис.

Отборът на Роберто Донадони записа четвърта поредна загуба, три от тях на „Ренато Д`Ара“, като допусна цели 12 гола срещу Наполи (1:7), Милан (0:1), Сампдория (1:3) и Интер (0:1). Болоня има 27 точки и заема 14-та позиция.