Сити мина без проблеми през „Виталити“ (СНИМКИ)

Манчестър Сити взе трета поредна победа в първенството, след като надигра Борнемут в последния мач от 25-ия кръг. “Гражданите” спечелиха ценни три точки при визатата си на “Виталити Стейдиъм” като се наложиха с 2:0. Така хората на Гуардиола подгониха лидера Челси, като разликата между двата отбора вече е осем точки. Рахим Стърлинг откри резултата в 29-ата минута, а автогол на Тайрън Мингс в 69-ата минута оформи победата на гостите.

epa05791640 Manchester City's Raheem Sterling celebrates after scoring the 1-0 lead during the English Premier League soccer match between AFC Bournemouth and Manchester City at the Vitalitiy stadium, Bournemouth, Britain, 13 February 2017. EPA/GERRY PENNY EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Домакините можеха да поведат в 18-ата минута, когато Джардън Айб направи двойно с Джак Уилшир и навлезе в наказателното поле, но решителна намеса на Уили Кабайеро предотврати почти сигурен гол.

Сити отговори с прекрасен пробив на Лирой Сане в 26-ата минута, който центрира за Рахим Стърлинг, но ударът на англичанина се отби от гредата.

AFC Bournemouth vs Manchester City

В 29-ата минута натискът на „гражданите“ най-накрая даде резултат. Отново Сане центрира отляво и въпреки намесата на защитник топката стигна до Стърлинг, който този път не сгреши за 0:1.

Още в следващата минута Джошуа Кинг успя да отбележи гол, който обаче не бе зачетен заради нарушение на нападателя срещу Джан Стоунс. Последва нов натиск на Манчестър Сити и първо удар на Давид Силва бе спасен от вратаря, а минута след това и Серхио Агуеро тества Артур Боруц, който отново бе на мястото си.

epa05791675 Manchester City's Raheem Sterling (R) celebrates with team-mate Kevin De Bruyne after scoring the 1-0 lead during the English Premier League soccer match between AFC Bournemouth and Manchester City at the Vitalitiy stadium, Bournemouth, Britain, 13 February 2017. EPA/GERRY PENNY EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

В 69-ата минута гостите решиха всичко в своя полза. Стърлинг проби отляво и центрира за Агуеро, който игра с топката и след рикошет в Мингс тя попадна във вратата за 0:2.

В крайна сметка Манчестър Сити се поздрави с успеха и с актив от 52 точки излезе на 2-ото място в класирането. Борнемут пък остава 14-ти с 26 спечелени точки.