Рома

Рома отива на полуфинал за Купата на Италия

Отборът на Рома се класира за полуфиналите от турнира за Купата на Италия след драматична победа с 2:1 над втородивизионния Чезена. В герой за „вълците” се превърна живата легенда на тима Франческо Тоти, който вкара победния гол от дузпа в 97-ата минута.

Roma-Cesena

Преди това Един Джеко бе открил резултата на „Олимпико” с попадение в 67-ата минута след асистенция на Стефан Ел Шаарауи. Гостите изравниха в 73-ата минута чрез Лука Гаритано, който се възползва от неразбирателство между стража на Рома Алисон и централния бранител Костас Манолас.

Рома

В крайна сметка домакините стигнаха до успеха дълбоко в добавеното време на срещата. Главният арбитър отсъди много спорна дузпа за нарушение на вратаря на Чезена Федерико Алярди срещу Кевин Строотман. С изпълнението се нагърби Тоти, който с мощен шут класира Рома за полуфиналите.

Там отборът ще се срещне с градския си съперник Лацио. В другата полуфинална двойка ще спорят Ювентус и Наполи.