Арсенал

Арсенал би без проблеми с 4:0 Суонзи

Отборът на Арсенал постигна успех с 4:0 над Суонзи в мач от 21-ия кръг на Висшата лига, игран на „Либърти Стейдиъм“ в уелския град.

„Артилеристите“ имаха проблеми да пробият защитата на домакините през първата част, но в крайна сметка успяха да го сторят в 37-та минута, когато намиращият се в страхотна форма Оливие Жиру откри резултата.

След почивката играта на „лебедите“ се сринаха, а те нямаха и късмет, след като два поредни изстрела на Алекс Айоби се отбиха в играчи на тима и попаднаха във вратата.

В крайна сметка попаденията бяха записани като автоголове на Джак Корк и Кайл Ноутън

Swansea City vs Arsenal FC

В 73-та минута Алексис Сначес оформи крайното 4:0 в полза на лондончани. След този успех тимът на Арсен Венгер се изкачи до трето място в класирането с 44 точки, докато Суонзи се смъкна на дъното, след като Хъл записа един от редките си успехи.

„Тигрите“, водени от новия мениджър Марко Силва, успяха да постигнат пълен обрат при домакинството си на Борнемут. „Черешките“ започнаха ударно двубоя и поведоха още в 3-та минута, когато Джуниор Станислас реализира дузпа. В 32-та минута централният нападател на Хъл Абел Ернандес изравни, а само 6 минути преди почивката отново той даде преднина на домакините. В 62-та минута Тайрън Мингс си отбеляза автогол за 3:1, с което „тигрите“ си осигуриха победата и се изкачиха до 18-то място в класирането с 16 точки.