Гол на Меси в последната минута спаси Барса от поражение в Ла Лига

Гол на Меси в 90-ата минута спаси Барселона от поражение в гостуването на Виляреал от 17-и кръг на Примера дивисион. Двубоят на „Ел Мадригал“ завърши наравно 1:1.

Италианският нападател на „жълтата подводница“ Никола Сансоне даде преднина на своя тим в 49-ата минута, но Меси успя да изравни в последната минута от редовното време с прекрасен изстрел от пряк свободен удар. В допълнителното време Виляреал остана с човек по-малко – втори жълт картон получи левият бек Коста Хауме.

Барселона заема трето място в класирането с точка по-малко от втория Севиля и пет от лидера Реал. „Белият балет“ е изиграл един мач по-малко от преследвачите си. Виляреал е на пето място с 30 точки. В следващия кръг Барселона посреща Лас Палмас, а Реал Мадрид гостува на Севиля.