Путин, заплаха НАТО американски противоракетен щит Европа Калининградска област

Путин отвръща на удара! Разполага ракети на границата с Европа

Мярката е в отговор на разполагането на американския ракетен щит в Европа

Руският президент Владимир Путин обяви, че Москва ще предприеме ответни мерки в отговор на разширяване на НАТО. Това предаде Ройтерс, като се позова на РИА Новости.
Защо реагираме толкова емоционално на разширяване на НАТО? Ние сме разтревожени от вземането на решения в НАТО„, заяви Путин в интервю за руската телевизия, което ще бъде излъчено по-късно днес.
Председателят на комисията по отбрана на Съвета на федерацията Виктор Озеров каза, че Русия ще разположи зенитно-ракетни комплекси „С-400“ и балистични ракетни системи „Искандер“ в Калининградска област. Тя граничи с Полша на юг и с Литва на север и изток.
По думите му решението за разполагането на ракетите е отговор на изграждането на американски ракетен щит в Европа.

- реклама -