51 точки на Дюрант не спасиха шампиона срещу Торонто – ВИДЕО

Торонто Раптърс постигна седми пореден успех в НБА. Тимът надви драматично у дома с 131:128 след продължения Голдън Стейт Уориърс. Шампионите бяха отново без двама от основните си играчи в лицето на Стеф Къри и Дреймонд Грийн. Те изоставаха с 18 точки, но бяха близо до обрат над лидера в Източната конференция.

Тимът на Ник Нърс започнаха по-активно срещата. След края на първата четвърт резултатът бе 38:25 в полза на канадския отбор. Разликата бе съкратена с четири точки на почивката – авансът на Торонто бе девет.

През второто полувреме играчите на Стив Кър постепенно започнаха да намират ритъм в стрелбите си, като Кевин Дюрант бе неудържим в нападение. Той доведе нещата до продължение. Там голямата звезда на Раптърс Кауай Ленърд бе с ключова роля за седмия последователен успех на тима.

37 точки на Ленърд за Торонто

Ленърд бе най-резултатен за победителите с рекордните си за сезона 37 точки, като към тях прибави и 8 борби. Паскал Сиакам вкара 26, а Серж Ибака добави 20. За шампионите Кевин Дюрант постигна впечатляващ дабъл-дабъл – 51 точки и 11 борби, а Клей Томпсън реализира 23. Воините обаче загубиха за осми път през сезона.

Раптърс продължават да са лидери на Изток с едва четири поражения от 23 мача, докато Уориърс са трети на Запад.