50-ият хеттрик на Меси вдъхнови Барса в Севиля – ВИДЕО

Барса постигна впечатляващ успех като гост на Севиля с 4:2 в двубой от 25-ия кръг на Ла Лига. Над всички бе Лионел Меси отбелязал 50-ия си хеттрик за клуба.

Мачът на „Рамон Санчес Писхуан“ започна по-добре за домакините, които откриха резултата след страхотна контраатака и гол на Хесус Навас в 22-а минута. Радостта на тима на Пабло Мачин трая кратко. Само четири минути по-късно Лионел Меси вкара за 1:1 с великолепно воле с левия крак. Асистенцията бе дело на Иван Ракитич.

Шампионът обаче отново сбърка в защита и това доведо до ново попадение в мрежата на Марк-Андре Тер Стеген. Негов автор бе Габриел Меркадо в 42-та минута. А с този резултат – 2:1 – завърши и първата част.

Меси обръща мача за Барса

Второто полувреме обаче принадлежеше на аржентинската звезда. Първо той изравни в 67-та минута с прецизен удар с десния крак. В 85-а минута след рикошет топката попадна в Меси, който прехвърли елегантно вратаря за 2:3. В края аржентинецът даде и страхотна асистенция на Луис Суарес, който прехвърли Вацлик, за да оформи крайното 4:2.

Така Барселона дръпна на върха с десет точки пред втория Атлетико Мадрид. Севиля пък остана извън зона Шампионска лига. По-рано през деня тимът бе изместен от четвъртата позиция от Хетафе.