Арда - Локомотив София
Снимка: facebook.com/fpfleague

4 гола и 3 червени картона в Кърджали

Арда и Локомотив София направиха 2:2 в луд мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Освен 4 гола в Кърджали имаше и 3 червени картона.

В 18-ата минута Иван Тилев даде аванс на кърджалийци със страхотен гол. Десетина минути по-късно гостите от София изравниха след дузпа, реализирана от Димитър Митков.

Железничарите направиха обрат с гол на Ивайло Найденов в края на първата част. После голмайсторът Тилев беше изгонен с втори жълт и респективно червен картон.

Хаосът на стадиона настъпи в последните минути. Първо Светослав Ковачев изравни за 2:2 с гол директно от пряк свободен удар. После двама от Локо София – Матеус Дуарте и Симеон Славчев – си изкараха червени картони. До края Арда натисна в опит да спечели навръх празника на Кърджали, но Локомотив удържа.

След ремито железничарите събраха 25 точки и се изкачиха до пето място в класирането. Арда има 23 точки и е на девета позиция.