Астън Вила - Тотнъм, Сон
Снимка: EPA/БГНЕС

Гол на Сон в края донесе 3:2 за Тотнъм на „Вила Парк“

Тотнъм победи Астън Вила с 3:2 в двубой от 26-ия кръг на английската Висша лига. Шпорите триумфираха драматично на „Вила Парк“, като вкараха в добавеното време. Герой за столичани беше Сон Хюн-Мин.

Домакините поведоха след по-малко от 10 минути игра, когато Тоби Алдервейрелд си отбеляза нелеп автогол. Белгийският национал опита да изчисти подаване от десния фланг, но прати топката в мрежата зад Лорис. В 26-та минута бранителят се реваншира, след като изравни резултата. Той се възползва от разбъркване след центриране от корнер и със силен шут преодоля Пепе Рейна – 1:1.

Секунди преди да приключи полувремето бе отсъдена дузпа за Тотнъм заради нарушение на Енгелс срещу Бервагйн. Ударът на Сон бе спасен от Рейна, но кореецът стигна най-бързо до избитата топка и я мушна за 1:2.

В началото на втората част виновникът за дузпата Бьорн Енгелс съумя да изравни след удар с глава. В самия край на мача Енгелс обаче сбърка отново и Сон вкара за 2:3.

С успеха Тотнъм излезе на пето място с 40 точки, на само една от четвъртия Челси. Сините обаче са с мач по-малко. Астън Вила остава на 17-а позиция с 25 точки, на една от опасната зона.