ЛеБрон измъкна Кливланд със сирената срещу Индиана

Кливланд Кавалиърс се наложи над Индиана Пейсърс с 98:95 и поведе с 3-2 в серията в Източната конференция. С най-голям принос за успеха бе ЛеБрон Джеймс. Той вкара 44 точки и добави 10 борби. Освен това ЛеБрон осигури успеха на тима си със сирената, вкарвайки тройка. Той блокира изстрела на Виктор Оладипо, овладя борбата, дриблира и стреля през Тадеус Йънг само за секунди. Следващият мач е в Индианаполис в петък.

Хюстън спечели серията с  Минесота

Дабъл-дабъл на Джеймс Хардън помогна на Хюстън Рокетс да победи Минесота Тимбъруулвс със 122:104. Ракетите изоставаха с четири точки на почивката, но обърнаха развоя на срещата и спечелиха серията с 4-1. Клинт Капела реализира 26 точки и 15 борби, а голямата звезда на тима Хардън се отличи с 24 пункта, 12 асистенции и 5 борби.

Оклахома - Юта
Ръсел Уестбрук бележи въпреки намесата на Дерик Фейвърс
Оклахома навакса 25 точки пасив срещу Юта

Оклахома Сити Тъндър надви Юта Джаз със 107:99 у дома. Гръмотевиците губеха с 25 точки в хода на третата четвърт, но сътвориха обрат. Ръсел Уестбрук вкара 45 точки и овладя 15 борби. Джазмените обаче водят в серията с 3-2 победи.

Торонто и Вашингтон ще играят мач номер шест

Торонто Раптърс поведе с 3-2 срещу Вашингтон Уизардс след победа със 108:98 у дома. Така отбор номер едно през редовния сезон се върна към успехите след двете загуби в столицата. Демар Дероузън отбеляза 32 точки за победителите, които гостуват в столицата в шестия мач след два дена.