Черно море - Левски
Снимка: levski.bg

Драматично 2:2 и червени картони на Черно море – Левски

Черно море и Левски завършиха 2:2 в нервен и драматичен двубой от 22-ия кръг на efbet Лига. Сблъсъкът бе на стадион „Тича“ във Варна. Двата отбора получиха общо 13 жълти и 2 червени картона.

Моряците имаха предимство в началото и поведоха с гол на Матиас Курьор в 14-ата минута. Той нацели и две греди. Стайн Спиеринг обаче успя да изравни за сините в 19-та минута. Това бе дебютният му мач за клуба и първи гол. Той прехвърли излезлия неразчетено напред Миодраг Митрович.

В 38-та минута Исмаил Иса бе изгонен. Той фаулира Каргас, за което получи жълт картон. Иса изрази бурно негодуванието си и реферът Ивайло Стоянов му каза червен картон. .

През второто полувреме мачът стана дори още по-нервен и жълтите картони продължиха да валят. В 75-та минута Иван Горанов остави и Левски в намален състав. Той бе изгонен, след като спря обещаваща атака на Черно море.

Два гола в добавеното време

Драмата настъпи в добавеното време. Левски поведе с гол на резервата Дени Алар в 93-ата минута. Това обаче не беше всичко и Мартин Минчев изравни в ответната атака – 2:2.