Два красиви гола и 2:1 за Челси срещу Нюкасъл

Челси - Нюкасъл
Педро празнува гола си

Челси взе домакинска победа с 2:1 срещу Нюкасъл в последния съботен мач от 22-ия кръг на Висшата лига. Така сините увеличиха аванса си пред Арсенал в битката за Топ 4. По-рано артилеристите паднаха с 0:1 от Уест Хем. Тимът на Маурицио Сари има 47 точки – шест повече от Арсенал и девет повече от шестия Манчестър Юнайтед.

Два красиви гола на Педро и Вилиан след отлични асистенции на Давид Луис и Еден Азар донесоха победата на домакините. Азар отново започна на върха на атаката, Педро и Вилиан действаха по крилата.

Още в осмата бразилският защитник изведе Педро зад защитата с 50-метров пас. Испанецът овладя на гърди и технично прехвърли вратаря Мартин Дубравка за 1:0. Нюкасъл можеше да изравни в 35-а минута. Рондон изведе Айозе Перес зад защитата, но испанецът не успя да нанесе добър удар. Пет минути по-късно обаче свраките стигнаха до гол. Мат Ричи центрира от корнер, а Кларк отбеляза с глава.

Силно начало на второто полувреме за Челси

Сините започнаха много силно втората част. Само 70 секунди след старта Педро се озова зад защитата, но Дубравка спаси удара му. В 55-ата минута испанецът отново получи възможност да стреля, но го направи слабо. Минута по-късно обаче домакините вкараха за 2:1. Азар задържа топката пред наказателното поле и подаде вляво към Вилиан. Бразилецът си нагласи топката и със страхотен удар с десния крак намери горния ъгъл на вратата. Азар стана вторият футболист този сезон с поне 10 гола и 10 асистенции в големите пет първенства. Другият е Лео Меси – 16 гола и 10 асистенции.