Реал мина леко през Виго, само точка остава до титлата (СНИМКИ+ВИДЕО)

Реал (Мадрид) направи огромна крачка към спечелването на титлата в испанската Примера дивисион.

В отложен мач от 21-ия кръг „белите” се наложиха с категоричното 4:1 при гостуването си на Селта, с което излязоха начело в класирането с аванс от 3 точки пред големия си конкурент Барселона, кръг преди края.

Така, за да триумфира с титлата за първи път от сезон 2011/12, Кралския клуб се нуждае от само точка при визитата на Малага.

Победата на „Балаидос” дойде след попадения на Кристиано Роналдо (10’, 48’), Карим Бензема (70’) и Тони Кроос (88’).

За домакините се разписа Джон Гуидети в 69-ата минута, а малко преди това Селта остана с десет души, след като в 62-ата минута червен картон получи нападателят Яго Аспас.