Победи за Арсенал и Сити в отложените мачове (ВИДЕО)

Арсенал победи Съндърланд с 2:0 в отложен мач от 34-и кръг на Премиършип, който се игра на „Емиратс“ в Лондон пред 60 000 зрители. Алексис Санчес се превърна в герой за „артилеристите“, след като вкара и двата гола в двубоя в последните 20 минути (72`, 81`).

Благодарение на тази победа Арсенал остава на теория в борбата за място в Шампионската лига. В друг отложен мач снощи Манчестър Сити се наложи над Уест Бромич Албиън с 3:1. Головете за Манчестър вкараха Габриел Жезус, Кевин де Бройне и Яя Туре, а почетното попадение за „дроздовете“ отбеляза Хал Робсън-Кану.

„Гражданите“ имат 75 точки, на четвърта позиция е Ливърпул със 73, Арсенал е с една по-малко. В заключителния 38-и кръг Арсенал посреща Евертън, Сити гостува на Уотфорд, а Ливърпул играе у дома с изпадналия Мидълзбро.