Резервите на Реал се разправиха с изпадналия Гранада (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал (Мадрид) се изравни по точки отново с Барселона на върха в класирането на испанската Примера след като зсази изпадналия Гранада навън с 4:0. До края на надпреварата остават 2 кръга, но Реал има и мач по-малко в сравнение със своя каталунски съперник. В мача на „Лос Карменес“ Зинедин Зидан даде почивка на почти всички титуляри.

Реал имаше нужда от 3 минути, за да открие резултата. Матео Ковачич намери с диагонален пас Васкес, който асистира на Хамес Родригес за 1:0. В 11-ата минута колумбиецът реализира втори гол. Фабио Коентрао съхрани топката край тъчлинията отляво и центрира  към далечната греда, където Родригес стреля с глава – 2:0.

Реал намали леко темпото, но не и ефективността пред гола. В 30-ата минута Данило направи мощен рейд отдясно и пусна ниско подаване към точката на дузпата. Там тъкмо навреме изникна Мората, чийто шут от движение намери напречната греда, преди да се оплете в мрежата – 3:0.

Пет минути след това попадение „лос бланкос“ тотално поставиха съперника на колене. Марко Асенсио проби с топка в крака през центъра и точно пред дъгата пусна вляво за Мората. Нападателят се подигра със своя пазач и от малък ъгъл реализира с мощен шут по диагонала – 4:0.

През втората част Реал за втори път нацели гредата. В 63-ата минута Данило беше на сантиметри от попадеинето, като изстрелът му намери левия страничен стълб.

В заключителните минути Гранада получи възможност да се разпише, но Хонгла стреля над напречната греда.