Манчестър

Реми в страстното дерби на Манчестър, Фелаини нокаутира Агуеро (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед изиграха здаво дерби в отложения мач от 26-ия кръг на Висшата лига, но в крайна сметка завършиха наравно 0:0. Нулевото реми на „Етихад“ ще остане белязано от напълно неадекватното поведение на Маруан Фелаини, който за отрицателно време си изработи първо жълт, а после и директен червен картон за удар с глава срещу Серхио Агуеро при спряна игра.

Равенството не помогна кой знае колко на двата клуба по отношение на класирането. Сити остана четвърти с 65 пункта, на точка зад мърсисайдци, а Юнайтед съхрани 5-ата позиция с 64. Въпреки това манчестърските тимове все още имат да наваксват един мач, което значи, че шансовете им за класиране в топ 4 не са никак малки.

„Гражданите“ определено имаха териториален превес, който като цяло трудно оползотворяваха. В 21-ата минута Де Брюин видя шанс да обстрелва вратата на Давид де Хеа от дистанция, като го стори без  да затрудни стража.

„Червените дяволи“  имаха шанс в 25-ата минута, когато Антони Марсиал проби отляво до наказателното поле и центрира, а Мхитарян  отправи изстрел, който обаче бе в обсега на вратаря Браво.

Сити отвърна в 32-ата минута, когато Яя Туре направи хубав рейд през центъра и остави топката за Агуеро на няколко метра пред дъгата. Аржентинецът я нагласи на по-силния десен крак и отправи красив фалцов шут по посока на левия ъгъл. Де Хеа реагира блестящо и с летящ плонж улови във въздуха.

Най-чистата възможност за Юнайтед през първата част дойде в самия край на полувремето. Матео Дармиан центрира за Андер Ерера и испанецът стреля с глава в аут.

Второто полувреме продължи да бъде все така напрегнато, но чистите положения бяха много по-малко.  В 77-ата минута Сити загуби своя вратар в мача Клаудио Браво, който контузи прасеца си при приземяване след една уловена топка.

Само 6 минути по-късно страстите ескалираха заради Маруан Фелаини. Първо белгиецът посече много грубо Серхио Агуеро в половината на Сити, за което получи жълт картон. Играта едва се поднови, когато Фелаини отново дотича и показно фаулира аржентинеца, което явно предизвика гневна реплика от негова страна. Белгиецът се засили заплашително и го удари с глава в челото, а реферът Мартин Аткинсън директно му вдигна червен картон.

Така в крайна сметка двата отбора разделиха по една точка.