100-ия гол на Гризман в Ла Лига е факт, победа за Атлетико в Барселона (ВИДЕО)

Отборът на Атлетико Мадрид победи с 1:0 като гост Еспаньол в среща от 33-ия кръг на испанското първенство. Единственото попадение в мача бе реализирано от френската звезда на „дюшекчиите“ Антоан Гризман (73). Голът за Гризман бе под номер 100 в кариерата му в Ла Лига и под номер 16 в настоящето първенство.

По този начин футболистите на Диего Симеоне събраха 68 точки на третото място в класирането и вече имат аванс от 3 точки пред четвъртия Севиля. В същото време столичани са на 4 точки зад втория Барселона. Лидер е Реал Мадрид със 75 точки, спечелени в 31 срещи. Тимът Еспаньол, който прекъсна серията си от четири поредни домакински победи остана девети с 49 точки и се отдалечи от мечтата си да се класирана в Лига Европа.

В 4-ата минута Хосе Мануел Хурадо пропусна добра възможност за гол за Еспаньол, стреляйки лошо от въздуха. Десетина минути по-късно гостите отговориха с опасен далечен шут на Яник Ферейра Караско, който бе париран от опитния вратар Диего Лопес.

Интересните моменти пред двете врати не бяха много, но в 73-ата минута Антоан Гризман успя да порази вратата на Еспаньол. Френският нападател стреля от въздуха отблизо и от не най-добрия ъгъл, Диего Лопес не успя да спаси и топката се озова във вратата на „папагалчетата“.

Веднага след гола на Гризман бившият играч на Атлетико Лео Баптищао, който играе в Еспаньол именно от отбора на „дюшекчиите“ получи прекрасен шанс за изравняване на резултата, но не успя да преодолее словeнския страж на „дюшекчиите“ Ян Облак, който с отлична намеса запази преднината на тима си в резултата.

Малко след тази възможност домакините пропуснаха нов шанс за 1:1, като в тази ситуация Жерард Морено не успя да отбележи гол. Пет минути преди края Облак се намеси стабилно и след изстрел извън наказателното поле на Лео Баптищао.

Играчите на Диего Симеоне също имаха възможност за гол в края, но Гризман стреля неточно. Това обаче нямаше никакво значение, тъй като „дюшекчиите“ прибавиха нови три точки към актива си.