Арсенал се отдалечи от Шампионската лига след нов провал (ВИДЕО)

Арсенал все повече се отдалечава от мечтата да играе в Шампионската лига и през следващия сезон, след като допусна поредна загуба. Тимът на Арсен Венгер паднаха с 0:3 в гостуването си на Кристъл Палас и пропуснаха да се приближат до лидерите в таблицата.

Андрос Таунзенд в 17-ата, Йоан Кабай в 63-ата и Лука Миливоевич в 68-ата минута от дузпа донесоха победата на „орлите“, които взеха пореден голям скалп, след като само преди няколко кръга наказаха и Челси на „Стамфорд Бридж“.

Двубоят започна интересно с атаки и към двете врати. В 6-ата минута Лука Миливоевич отправи хубав удар по земя, който профуча покрай вратата. Арсенал пък отговори с далече изстрел на Мохамед Елнени, който бе спасен от вратаря.

В 17-ата минута обаче Кристал Палас стигна до откриване на резултата. Заха почти от паднало положение успя да подаде за Андрос Таунзенд, който отблизо засече топката във вратата за 1:0.

И втората част започна интересно с две положения за домакините. В 49-ата минута удар на Бентеке мина покрай вратата, а минута по-късно белгиецът вкара гол, който не бе признат заради засада.

В 63-ата минута Кристъл Палас удвои преднината си. Заха почти по идентичен начин след подхлъзване подаде на Йоан Кабай, който с прекрасен удар в обратния ъгъл вкара за 2:0. Само пет минути по-късно преднината на домакините стана класическа. Андрос Таунзенд бе препънат за дузпа от вратаря Емилиано Мартинес и Миливоевич реализира от бялата точка за 3:0.