Меси се завърна с два гола, Реал задържа върха (ВИДЕО)

Испанският шампион Барселона спечели убедително с 3:0 срещу Севиля в сблъсък от междинния 30-и кръг в Ла Лига, игран при почти непрестанен дъжд пред 85 511 зрители на „Камп Ноу“. Луис Суарес (25) и Лионел Меси (28 и 33) материализираха сериозното превъзходство на „лос блаугранас“.

Капитанът на Барселона Андрес Иниеста оформи на 700 мачовете си с екипа на каталунците. Лионел Меси се завърна в игра след 13 дни почивка.

Реал (Мадрид) се задържа на първата позиция в Примера след успех с 4:2 като гост на борещия се за спасение Леганес в двубой от междинния 30-и кръг на испанското първенство. „Лос бланкос“ скоростно дръпнаха с три гола след попадения на Хамес Родригес (15) и Алваро Мората (18 и 23).

До края на полувремето съседите от покрайнините на Мадрид върнаха два гола чрез Габриел (32) и Лусиано (34). В 49-ата Мартин Монтовани си отбеляза любопитен автогол с две ръце за крайното 2:4. С успеха тимът от „Сантиаго Бернабеу“ отново поведе в класирането, а голяма част от ключовите футболисти спестиха сили за съботното дерби с Атлетико (Мадрид).

Зинедин Зидан пусна един куп резерви, давайки шанс на Данило, Матео Ковачич, Хамес Родригес, Алваро Мората и Марко Асенсио. Асиер Гаритано разчиташе на 5-4-1 с централен нападател Лусиано.