Атлетико излезе трети след трудна победа над Сосиедад (ВИДЕО+СНИМКИ)

Атлетико (Мадрид) записа минимална победа с 1:0 при домакинството си на Реал Сосиедад от 30-ия кръг на Примера дивисион. Това е пета поредна победа за „дюшекчиите“, след която те се утвърдиха на третото място в класирането. Единственото попадение в срещата отбеляза Филипе Луиш в 28-та минута.

В началните минути Реал Сосиедад атакуваше по-често, но така и не успя да се разпише.Първата ситуация за гол за „дюшекчийте“ дойде в 22-ата минута, когато Антоан Гризман бе изведен на отлична позиция, ала ударът му бе спасен от Херонимо Руи.

Атлетико (Мадрид) отбеляза единствения гол в срещата в 28-та минута. Филипе Луис разсече защитата на Реал Сосиедад с две двойни подавания, първо с Гризнам, след това с Торес, изскочи сам срещу Херонимо Рули и хладнокръвно реализира.

Реал Сосиедад пропусна чудесна възможност да изравни резултата в 44-та минута, когато Чаби Прието центрира в наказателното поле на Атлетико, където Уилиан Жозе засече топката, но стреля неточно.

Атлетико направи фрапантен пропуск в 45-та минута. Антоан Гризман подаде към Караско, който бе останал сам срещу Рули и стреля, но вратарят на баските спаси. Стражът успя да отрази и добавката на Филипе Луиш.

Влезлият като резерва Анхел Кореа можеше да реши изхода от срещата в 80-та минута, но ударът му не бе точен. Столичани са трети в класирането с 61 точки, докато Реал Сосиедад се смъкна до седмата позиция с 49 точки. Баските имат три загуби и едно равенство в последните четири мача.