Ботев - Локомотив 1:1
Снимка: facebook.com/fpfleague

1:1 след късни голове в дербито на Пловдив

Ботев и Локомотив завършиха 1:1 в пловдивското дерби от 24-ия кръг. И двата гола паднаха в края на двубоя. Антоан Бароан откри резултата за жълто-черните в 81-ата минута. Само две минути по-късно тимът на Александър Томаш изравни след автогол на Джаспър ван Хертъм. Това беше 116-ото издание на дербито на Пловдив.

Ботев продължава да заема десетото място в класирането с 27 точки. Локомотив остава пети с 40 точки, една по-малко от четвъртия Левски. Железничарите са в серия от три поредни равенства и имат само една победа в пет кръга.

Първото добро положение за гол беше за черно-белите. В 26-ата минута Матеус да Силва стреля опасно към Аргилашки, но топката мина встрани от вратата. Четири минути по-късно Николай Минков опита, но не затрудни Хоркаш.

В 33-ата минута играчите на Томаш пропуснаха отличен шанс да открият резултата. Аргилашки изпусна топката след центриране, тя стигна до Сорга, но той не успя да уцели опразнената врата. Малко по-късно грешка на Антоан Бароан доведе до нов шанс за Локомотив. Джовани отне и стреля, Аргилашки спаси, а след това извади и добавката на Димитър Илиев. В края на полувреме Хоркаш спаси удар на Конате, след като Бароан и Уме Емануел не успяха да стрелят.

Втората част започна с преимущество на Ботев. Бароан обаче изпусна единственото добро положение за гол за тима. После Сорга пак пропусна да се разпише. В 81-ата минута Ботев все пак поведе. След контраатака Мертенс изведе Бароан, той изпревари Хоркаш и прати топката в празната врата за 1:0.

Само две минути след това Локомотив отговори чрез Георги Каракашев. Той получи отдясно и стреля, топката се отби в крака на Джаспър ван Хертъм и влезе неспасяемо в далечния ъгъл на Георги Аргилашки за 1:1.