Локо - Ботев

1:1 в дербито на Пловдив, Етър най-накрая спечели

Локомотив и Ботев завършиха 1:1 в дербито на Пловдив. Двубоят се игра на стадион „Лаута“. Това бе първи сблъсък между градските съперници след финала за купата на България.

Срещата от осмия кръг на efbet Лига започна по отличен начин за канарчетата, които откриха чрез Лазар Марин в осмата минута. В асистент за попадението се превърна Фернандо Виана. След гола тимът на Бруно Акрапович натисна в търсене на изравнителен гол, но такъв не падна до почивката.

Втората част обаче стартира великолепно за Локо. Домакините изравниха чрез Стивън Езе, получил асистенция от Парвис Умарбаев. До края домакините бяха по-активни, но така и не стигнаха до нов гол. Ботев пък удари греда десетима минути преди края. Локомотивци остават трети във временното класиране, а Ботев е девети в таблицата.

Етър взе първа победа през сезона

В късния мач Етър надигра Берое с 2:1. Това бе първи успех за виолетовите през сезона. Берое пък записа втора поредна загуба след тази от новака Царско село.

След равностоен първи половин час, Етър поведе в резултата след осмия гол за сезона на Даниел Младенов. Той се възползва от пас на Светослав Ковачев.

Двадесет минути преди края след втори жълт картон на Иван Бандаловски гостите останаха с човек по-малко. Малко по-късно обаче Мартин Камбуров изравни. За него това беше попадение номер 224 в елита.

Минута преди края на редовното време великотърновци все пак стигнаха до успеха. Кольо Станев намери в наказателното поле непокрития Милчо Ангелов и той реализира за 2:1.