Сампдория - Дженоа, дерби на Генуа
Дуван Сапата опитва да мине между Никола Споли (вляво), Ервин Зуканович и Лука Ригони (вдясно)

0:0 в дербито на Генуа, Гълъбинов се върна в игра

Градското дерби на Генуа между Сампдория и Дженоа завърши 0:0. Пред близо 30 000 зрители на „Луиджи Ферарис“ двата тима не изневериха на традицията и изиграха много оспорван сблъсък, който обаче завърши без голове.

В игра след контузия за Дженоа се завърна българския национал Андрей Гълъбинов. Нападателят на грифоните се появи на терена в 88-ата минута, заменяйки Джанлука Лападула. Дори в този кратък период той успя да се разпише, след като бе изведен от Айзък Кофи. Попадението обаче правилно бе отменено, тъй като Гълъбинов бе в засада.

Самп не успя да направи рекорд

Сампдория бе спечелил последните три дербита и четвърти пореден успех шеше да бъде нов клубен рекорд. Дженоа пък записа трета поредна визита без вкаран гол.

След равенството Сампдория заема деветото място в класирането с 48 точки. Дженоа пък е 12-а позиция с 35 точки.